fbpx

Proč i malá firma potřebuje právníka?

Část trhu, na které se uplatňuje velké procento absolventů, je profese tzv. podnikového právníka. Tento termín je reliktem z doby socialismu a označuje právníky zaměstnané v státním podniku. Samozřejmě najdeme pracovní místa, na která termín podnikový právník naprosto sedí, například Česká pošta nebo Lesy ČR…., ale jelikož v dnešní době tvoří drtivou většinu zaměstnavatelů různé obchodní korporace, pojem „podnikový právník“ není tak docela výstižný a užívá se spíš „firemní právník“, „in-house právník“, nebo podobně – „in house council“.

Jaké služby poskytuje firemní právník?

Zjednodušeně můžeme říct, že průměrný firemní právník se zabývá veškerou právní agendou, která se týká jeho zaměstnavatele a poskytuje služby jenom jemu, čím je obor a rozsah jeho práce striktně vymezený. 

Kde najít podnikového právníka?

Řešením pro malé i velké firmy, kterým se nevyplatí zaměstnávat vlastního firemního právníka je služba, kterou nabízí různé advokátní kanceláře, včetně té naší. Naši advokáti se specializací na korporátní právo jsou firmám schopni poskytovat stejně dobré služby jako in-house právníci, ovšem nás nemusíte platit každý měsíc, ale jenom v době, kdy naše právní služby skutečně potřebujete. Ačkoliv to samozřejmé není pravidlem, advokáti s dlouholetou praxí často odvedou nejenom stejně dobrou práci jako firemní právníci, ale díky zkušenostem i práci lepší.

Nepravidelné právní služby

Každá firma potřebuje čas od času právní pomoc, ať už se jedná o revizi stávajících smluv, vypracování obchodním podmínek či konzultaci v rámci důležité obchodní transakce. V případě, že vaše firma potřebuje právní služby nepravidelně a je pro vás tak zbytečné zaměstnávat firemního právníka, nabízíme vám řešení – podnikového právníka za výhodný tarif naší advokátní kanceláře. Tato služba je výhodnější a praktičtější alternativou k často zbytečně nákladnému firemnímu právníkovi.

Advokát vždy po ruce

Dalo by se namítat, že malá firma svého právníka vůbec nepotřebuje. Ano, pravděpodobně by bylo zcela zbytečné, aby firma, která má jenom pár zaměstnanců, platila vlastního právníka na plný úvazek, ale i malá firma se musí zabývat právními problémy. Pro malou firmu, která má omezený rozpočet, může být dokonce (na rozdíl od firmy velké) zbytečný právní problém likvidační. S advokátem po ruce vám žádný právní problém ani nemá šanci vzniknout.

Firemní právník CIKR

Naše advokátní kancelář má na kontě dlouhodobou úspěšnou spolupráci s firmami různých velikostí a odborností a vždy se nám podařilo dotáhnout jejich agendu do úspěšného konce a k spokojenosti na obou stranách.  Advokátní kancelář CIKR nabízí kvalitní právní služby za zvýhodněnou cenu. Náš tým odborníků vám poslouží jako náhrada firemního právníka kdykoliv ho budete potřebovat, zároveň ale zaplatíte jenom odpracované hodiny podle našeho zvýhodněného advokátního tarifu. A tak se nás nebojte kontaktovat.

 

Leave a Reply